logotyp

Adaptační kurz 6. ročníku

Adaptační kurz 6. ročníku

Ve dnech 6. – 8. září 2021 proběhl již tradiční adaptační kurz 6. ročníku na táborové základně Zvůle. Cílem bylo stmelit kolektiv, vyzkoušet si pobyt v přírodě, seznámit se s novými žáky a třídními učiteli, kterými v tomto školním roce jsou p. učitelka Irina Feldbabelová a p. učitel Jiří Petrák. Kromě třídních učitelů se kurzu účastnil p. ředitel Zdeněk Hirt a metodik prevence Martin Švanda. O stravování účastníků se skvěle starala paní kuchařka Marie Kazdová.

Po příjezdu do tábora a krátkém zabydlení ve stanech začal velmi pestrý program. Žáci si vyrobili jmenovky a rozdělili se do několika družstev. Pan ředitel dětem oznámil nemilou zprávu, že tábor byl napaden mimozemšťany. Celý pobyt se proto jednotlivá družstva snažila sbírat indicie v podobě písmen, z nichž následně skládala slova, která by je přivedla na způsob, jak se s mimozemšťany vypořádat.

Děti si vyzkoušely pohyb v terénu s mapou a buzolou, zakreslování cesty do mapy, či vytváření kresleného plánu výletu. Naučily se topografické a turistické značky, které jsme jim rozmístili po lese. Po celou dobu pobytu bylo dost času na fotbal, přehazovanou, speedminton a další sporty. Večer jsme si opekli špekáčky, zazpívali u ohně a po úplném setmění si p. učitelka Feldbabelová připravila zajímavé povídání o vesmíru a také pozorování hvězd, planet a galaxií hvězdářským dalekohledem.

Druhý den jsme si vyzkoušeli činnosti se zavázanýma očima a bez možnosti slovní komunikace. V jednotlivých aktivitách si děti zvolily jednoho zástupce, který mohl mluvit a používat zrak a převzal hlavní zodpovědnost za úspěšné splnění úkolů celého družstva.

Abychom se lépe poznali, proběhla také vzájemná interwiew a přestavení kamarádů a jeho zálib ostatním spolužákům.

Poslední dopoledne byly nachystány sportovní soutěže, ve kterých ale nevyhrávali vždy ti nejrychlejší, velkou roli totiž hrála i náhoda – házení kostkou. Soutěže byly až do posledního okamžiku velmi napínavé, byla to poslední možnost získat chybějící písmena. Z nich se pak jednotlivé týmy snažily sestavit slova – indicie vedoucí ke klíčovému heslu. Vyluštit se ho podařilo jedinému týmu. Jeho členové se ale shodli na tom, že pomůžou i ostatním, aby společnými silami mohli zvítězit nad mimozemšťany. To se jim podařilo, protože objevili jejich jediné zásoby jídla (pytel sladkostí) a snědli jim je.

Irina Feldbabelová a Martin Švanda

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Facebook ZŠ v Jemnici

obrázek
Nejaktuálnější informace naleznete na našem facebookovém profilu.

Časopis Jemňáček

obrázek
Přečtěte si nejnovější vydání školního časopisu Jemňáček

Adaptační kurz

obrázek
Přečtěte si článek o tradiční akci, kterou organizujeme pro žáky 6. tříd na začátku školního roku.

Dopravní výchova

obrázek
Naši čtvrťáci se zúčastnili netradiční výuky dopravní výchovy v Moravských Budějovicích.

Videa ZŠ v Jemnici

obrázek
Aktuální videa Základní školy v Jemnici
Základní škola v Jemnici, p.o., nám. Svobody 88, 675 31 Jemnice
Tel: 731 180 822, e-mail: hirt.z@zsjemnice.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.

Školní družina
Facebook
Kontakty Jemnice
Jídelna ZŠ Jemnice
Home Základní škola Jemnice
Město Jemnice
HOME ZŠ JEMNICE
 • image 152
 • image 172
 • image 155
 • image 146
 • image 145
 • image 198
 • image 168
 • image 163
 • image 153
 • image 150
 • image 148
 • image 147
 • image 127
 • image 122

Created by © 2013 -2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy