Eva Feldbabelová vítězkou soutěže Výfuk - výpočty fyzikálních úkolů

03.07. 2017
Eva Feldbabelová vítězkou soutěže Výfuk - výpočty fyzikálních úkolů
Korespondenční seminář z fyziky pro základní školy Výfuk je soutěž organizovaná Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy pro všechny zájemce o fyziku.

Během školního roku organizátoři postupně zveřejní zadání 6 sérií, přičemž každá z nich obsahuje 7 úloh. Na základě dosaženého bodového zisku po každé sérii vytvoří výsledkovou listinu pro každou kategorii. Po 3. sérii se vytváří pololetní výsledková listina, po skončení 6. série zase konečná výsledková listina.

Pro nejlepší řešitele (1. – 5. místo v každé kategorii) je nachystána i věcná cena – knížka, společenská hra, či jiný předmět. Řešitelé, kteří se umístili do 15. místa obdrží sladkou odměnu.
Na základě pololetních výsledků jsou pozváni nejlepší řešitelé na dvoutýdenní letní tábor.
Dvakrát do roka se mohou zúčastnit setkání řešitelů.

V letošním celostátním 6. ročníku Výfuku zvítězila v kategorii 8. ročníků Eva Feldbabelová.
Blahopřejeme!

Web soutěže ZDE