Exkurze dějepisného semináře do Moravských Budějovic

11.10. 2014
Exkurze dějepisného semináře do Moravských Budějovic
V letošním školním roce se mohou žáci 8. ročníků v rámci dějepisného semináře seznamovat s historií Jemnice a jejího okolí. Náplň předmětu tvoří především exkurze do okolí města, procházky po Jemnici spojené s návštěvou nejvýznamnějších památek, besedy a různé projekty. V září jsme se vypravili do Moravských Budějovic, prohlédli jsme si expozice v muzeu věnované historii města a řemeslům, zámecké interiéry, masné krámy a kostel sv. Jiljí.

Exkurze do Moravských Budějovic
V hodině dějepisného semináře jsem se dozvěděla, že pojedeme do Moravských Budějovic. Všichni jsme se těšili. Týden uběhl jako voda a dne 16. 9. jsme vyjeli. Po příjezdu do Moravských Budějovic jsme se šli podívat do muzea řemesel. Zde jsme viděli, jak se pracovalo, co se vyrábělo, a vůbec všechno, co se týká historie práce. Také jsme viděli, jak se lidé v dřívějších dobách oblékali a jak měli zařízené své příbytky. K muzeu patří i masné krámy, které jsou ve tvaru podkovy, aby byly všechny světničky vidět, když se vejde do dvora. Navštívili jsme také kostel sv. Jiljí, kde jsme si prohlédli krásnou výzdobu. Pan farář nám pověděl zajímavosti o tom, jak to v kostele chodí.

Exkurze se mi líbila. Do Moravských Budějovic jezdím často, ale místa, která jsme navštívili, jsem ještě neviděla a ráda jsem je poznala.
                                                               Sára Lindušková, 8. A