Děti do bruslí

14.11. 2016
Děti do bruslí

Cílem projektu „Děti do bruslí“ je poskytnout dětem (chlapcům i dívkám) předškolního věku a žákům I. stupně základních škol nabídku na výuku a získání základů správného bruslení ve formě kurzů, které pak mohou děti dále rozvíjet v Moravských Budějovicích v hokejovém nebo krasobruslařském klubu, případně v klubech v místě jejich trvalého bydliště, právě získávání dětí z kurzů bruslení „Děti do bruslí“ do náborů je dalším cílem projektu. Jednotlivé kurzy probíhají a budou probíhat v podobě 5-ti hodinových (ZŠ) nebo 10-ti hodinových (MŠ) lekcí na ledové ploše Zimního stadionu v Moravských Budějovicích pod vedením nejméně tří kvalifikovaných trenérů – držitelů hokejových trenérských licencí sk. „B“, kteří mají bohaté zkušenosti s vedením hokejových náborů (které jsou rovněž zaměřeny na správnou výuku bruslení u nejmenších adeptů ledního hokeje). Metodický dohled nad jednotlivými kurzy převzala renomovaná trenérka krasobruslení PhDr. Kamila Hansová z Českých Budějovic. Každému z účastníků kurzu bude předán pamětní certifikát dokladující jeho úspěšné absolvování. Vzhledem ke stále se zhoršujícím klimatickým podmínkám je a zřejmě do budoucna bude pro řadu dětí absolvování podobných kurzů jedinou možností naučit se správným základům bruslení, které mohou rovněž v široké míře využít při jízdě na stále populárnějších in-line bruslích.

Organizátorem kurzů bruslení s názvem „Děti do bruslí“ je stejnojmenný zapsaný spolek Děti do bruslí z.s. (odkaz na internet., www.detidobrusli.cz), který zastupuje bývalý extraligový hokejista p. Zdeněk Ondřej (mj. HC Pardubice, HC Bílí Tygři Liberec, HC Piráti Chomutov aj.), a který má bohaté zkušenosti s vedením obdobných kurzů z ČR a zahraničí.