logotyp

Recitační soutěž

22.02. 2016
Recitační soutěž
Dne 18. 2. 2016 se v Základní škole v Jemnici konala recitační soutěž pro žáky druhého stupně. Soutěž pořádali žáci s pomocí učitelů. Žákovskou porotu tvořili Sára Lindušková, Denis Ferenc, Lucie Horká, Monika Fukalová, Marek Hron, Šimon Kovář, Pavel Křivánek a Pavel Karásek, učitelskou porotu tvořili p. učitel Martin Švanda a p. učitelky Jitka Strebeľová a Jana Petráková. Nebylo lehké vybrat ty nejlepší, ale přesto jsme se obě poroty vzácně skoro shodly.
Zarecitovat svoji básničku přišlo 19 soutěžících. Soutěž byla rozdělená do dvou kategorií, na žáky 6.-7. a 8.-9. ročníků. V 1. kategorii byli někteří naprosto nepřipraveni, jiní předvedli takové výkony, že divákům i porotě padla brada. Podle žákovské poroty si 1. místo rozhodně zasloužil František Račický z 6. A, na 2. místě se umístila Veronika Nečadová z 6.B a na bronzovém 3. místě se umístila Elena Průšová také z 6.A. Učitelská porota rozhodla podobně. 1. místo František Račický, 2. místo Radek Plaček a 3. místo Elena Průšová. V II. kategorii se zúčastnili pouze dva žáci z 8. B a to na 1. místě Kamila Šmídová a na 2. místě Jiří Daněček. Pak měly obě poroty snadné rozhodování.
Žáky do 3. místa jsme odměnili deníčkem, bonbóny a diplomem, všichni ostatní recitátoři si odnesli za účast alespoň propisku. Podpořit své spolužáky a kamarády přišla spousta diváku. Soutěž proběhla v příjemné atmosféře, kterou fotografovali Pavel Kincl a Monika Fukalová.
Všem, kteří se na přípravě podíleli, připravovali plakáty, diplomy a samotnou učebnu, děkujeme, výhercům gratulujeme a držíme jim pěsti v okresním kole.
Fotografie ze soutěže ZDE
                                                   Za žákovskou porotu Lucie Horká 9. B

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Facebook ZŠ v Jemnici

obrázek
Nejaktuálnější informace naleznete na našem facebookovém profilu.

Časopis Jemňáček

obrázek
Přečtěte si aktuální vydání našeho školního časopisu Jemňáček.

Videa ZŠ v Jemnici

obrázek
Aktuální videa Základní školy v Jemnici
Základní škola v Jemnici, p.o., nám. Svobody 88, 675 31 Jemnice
Tel: 731 180 822, e-mail: hirt.z@zsjemnice.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.

Školní družina
Facebook
Kontakty Jemnice
Jídelna ZŠ Jemnice
Home Základní škola Jemnice
Město Jemnice
HOME ZŠ JEMNICE
  • image 230
  • image 229
  • image 228
  • image 227
  • image 226
  • image 127

Created by © 2013 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy