Výsledky basketbalového turnaje žen a dívek k 100. výročí vzniku Československé republiky

05.11. 2018

Basketbalový turnaj s účastí 6. družstev proběhl v tělocvičně ZŠ v Jemnici.  Turnaje se zúčastnila 4 družstva z Jemnice, Jemkís, Výběr, ZŠ v Jemnici A, ZŠ v Jemnici B a Předín A, Předín B.

Turnaj měl velice dobrou úroveň, o kterou se zasloužila všechna družstva. Tradičně nejlepší souhru mělo družstvo Jemkís, které zaslouženě vyhrálo. Předín A předvedl výbornou kombinační hru.

Pořadí:
1. Jemkís, nejlepší střelkyně Mgr. Otáhalová 38 bodů
2. Výběr, nejlepší střelkyně Mocharová Iveta 37 bodů
3. Předín A, nejlepší střelkyně Časárová 38 bodů
4. Předín B, nejlepší střelkyně Šilhavá 12 bodů
5. Jemnice A, nejlepší střelkyně Mácová 24 bodů
6. Jemnice B, nejlepší střelkyně Votýpková A. 8 bodů

V rámci turnaje proběhl exhibiční zápas mezi družstvem Jemkís a chlapci z 9. ročníků. Byla to skutečná exhibice ze strany chlapců, kde bratři Novákovi předvedli několik ukázkových smečů do koše.

Chci poděkovat všem za vzorný přístup v turnaji, ohleduplnost k družstvům ZŠ, tj. k děvčatům 6., 7., a 8. ročníků.

Panu učiteli Tesařovi z Předína za práci rozhodčího, Základní škole v Jemnici za poskytnutí tělocvičny a kultuře města Jemnice za poskytnuté finance na zakoupení odměn.

Organizátor turnaje Chvojka Ivan