logotyp

Znojmo rukama šikulů

02.12. 2015
Znojmo rukama šikulů

Dne 27. 11. 2015 se zúčastnili někteří žáci ZŠ v Jemnici soutěže pod názvem Znojmo rukama šikulů, která se konala ve Znojmě v Louckém klášteře.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích – projekty originálních výrobků prvního stupně a druhého stupně.

Kategorii prvního stupně reprezentovala družina č. 1 pod vedením Mgr. Dagmar Otáhalové s pletenými zvířaty z papírových ruliček. Na projekt se muselo vyrobit cca 1000 ruliček z novin, uplést zvířata a nabarvit.  Během tří měsíců vznikala žirafa, opice a had.

Za druhý stupeň vystupovali žáci ze 7. B (Pavel Kincl, Jakub Kincl, Adéla Nekulová, Ema Trachtová, Denisa Chochlač, Bára Švambergová ) se 2 labutěmi, mládětem a vejci. Labutě byly vytvořeny technikou origami – skládání z papíru. Na jednu labuť bylo použito 1236 skládaných dílků. Jeden díl se skládá přibližně půl minuty. Některé díly byly barevné, aby dokreslily celkový vzhled. Celkem bylo použito cca 3000 dílků. Skládání obou labutí, mláděte a vajec zabralo šikovným dětem necelé dva měsíce.

V příjemném prostředí štukových sálů kláštera byly připraveny pro děti workshopy, ve kterých si mohly děti vytvořit pěkné výrobky (např. svíčky, náušnice, náramky, náhrdelníky, namalovat tričko, malovat na šišky nebo si ušít ozdobu na stromeček).

Děti z družiny č. 1 se umístily na krásném třetím místě a získaly sladké překvapení. Žáci ze 7. B získali 2. místo a vyhráli dárkový poukaz na kurz, kde se děti naučí malovat na triko speciálními barvami za pomocí šablon a různých razítek.

 Další fotografie najdete zde

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Facebook ZŠ v Jemnici

obrázek
Nejaktuálnější informace naleznete na našem facebookovém profilu.

Časopis Jemňáček

obrázek
Přečtěte si aktuální vydání našeho školního časopisu Jemňáček.

Videa ZŠ v Jemnici

obrázek
Aktuální videa Základní školy v Jemnici
Základní škola v Jemnici, p.o., nám. Svobody 88, 675 31 Jemnice
Tel: 731 180 822, e-mail: hirt.z@zsjemnice.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.

Školní družina
Facebook
Kontakty Jemnice
Jídelna ZŠ Jemnice
Home Základní škola Jemnice
Město Jemnice
HOME ZŠ JEMNICE
  • image 226
  • image 230
  • image 229
  • image 228
  • image 227
  • image 127

Created by © 2013 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy