Zpráva o balení a ukládání lahví pod topoly

25.06. 2015

Dne 25.6.2015 bylo umožněno devíti parlamentářům ze Základní školy v Jemnici uložit vzkazy žáků pod nové topoly v ulici Topolová. Každý ročník připravil do jedné lahve svoje poselství do budoucnosti. Někdo báseň, někdo úvahu, fotografie, ale také kresby. Lahve jsme uzavřeli, zabalili do modrého igelitu, aby se jednou snáze našly, a zajistili vrstvou izolepy.

Nejprve pronesl pan místostarosta Ing. Novotný pár slov a pak předal slovo paní M. Čurdové, která před 50 lety uložila svůj vzkaz pod topoly, které byly při rekonstrukci ulice pokáceny. Tehdy byly 4 vzkazy znovu odhaleny. Svůj vzkaz přečetla, a ještě báseň, kterou sama složila nyní. Nakonec došlo k samotnému ukládání lahví se vzkazy a závěrečnému proslovu.

Mně se to líbilo a věřím, že i ostatním. A možná se tam znovu za 50 let sejdeme.

Sára Šestáková, parlamentářka 8.B